Hindistan Cevizi Unu Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizi Unu Nasıl Yapılır? – Videolu Tarif


Tarifi Bizimle Paylaşan – Öğretmen Annem – Teşekkürler


  Hindistan cevizi unu biraz pahalı olduğu için çoğu kişi almaktan çekinmektedir. Bunun için sizlerde daha düşük maliyet ile kendi Hindistan cevizi ununuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi unu nasıl yapılır diyenler! Hem pratik hem de daha düşük maliyet ile sizlerde Hindistan cevizi unu yapmak ister misiniz? Bunun için takip etmeye devam ediniz.

hindistan-cevizi-unu-nasil-yapilir

Hindistan Cevizi Unu Nasıl Yapılır?

Hindistan cevizi unu yapılışı : 4 saat boyunca Hindistan cevizini suda bekletiniz. Hindistan cevizi ile su oranı 4 de 1 oranında olmalıdır. Diyelim ki 4 çay kaşığı su kullandıysanız 1 çay kaşığı Hindistan cevizi kullanmalısınız. Bu miktar ve oranı yapmak istediğiniz orana göre ayarlayabilirsiniz. 4 bardak su koydu iseniz 1 bardak Hindistan cevizi koymalısınız.

4 saat kadar su içinde bekleyen Hindistan cevizini blenderden geçirerek pürüzsüz, püre halime getiriniz. Blenderden çekmiş olduğunuz Hindistan cevizini bir tülbent içine koyarak mümkün olduğunca sıkarak fazla suyunu alınız. Çıkan su Hindistan cevizi sütüdür. Bunu buzdolabına kaldırıp, muhafaza ederek diğer tarif ve önerilerde kullanabilirsiniz.

hindistan-cevizi-unu-nasil-yapilir

Hindistan Cevizi Unu Nasıl Yapılır?

Fırın tepsisi içerisine yapışmaması için yağlı kağıt seriniz ve ardından blenderden geçirmiş olduğunuz Hindistan cevizi püresini eşit bir oranda seriniz. Fırında kuruyana kadar pişiriniz. Fırında kuruma süresi oldukça uzun saatleri alır, bu da çok fazla elektrik harcamanıza neden olur. Bunun yerine fırın tepsisine serip 24 saat kadar balkonda veya havadar bir alanda bekletebilirsiniz. Fırından çıktıktan sonra ya blenderden geçirin ya da tokmak ile dövebilirsiniz. Kuruyan Hindistan cevizi un halini alacaktır. Tatlı ve tariflerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

hindistan-cevizi-unu-nasil-yapilir

Hindistan Cevizi Unu Nasıl Yapılır?


Umuyoruz ki Hindistan Cevizi Unu Nasıl Yapılır? Tarifini Beğenmişsinizdir.


Facebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla


İnstagram Hesabımızı Takip Etmeyi Unutmayın Tıkla

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa da 75 adet sorgu var. 1,273 saniyede yuklendi.