Katkısız Ayva Tatlısı Nasıl Yapılır

Katkısız Ayva Tatlısı Nasıl Yapılır


Tarifi Bizimle Paylaşan – Güzel Annem – Teşekkürler


Bugün katkısız ayva tatlısı yapacağız. Sitemizdeki kolay yemek tarifleri arasında bulunan bu tarifi mutlaka denemenizi öneririz. Ayva tatlısının rengini çok beğeneceksiniz. Renk olarak kırmızı ve turuncu arası çok güzel bir renk elde etmenizi sağlayacağız. Katkısız ayva tatlısı için ayva adetlerini belirlemeyi sizlere bırakıyoruz.

katkisiz-ayva-tatlisi-nasil-yapilir

Öncelikle katkısız ayva tatlısı için dikkatli bir şekilde öncelikle çekirdeklerini temizliyoruz. Ortadan ikiye bölerek orta kısımlarını dikkatlice oyalım. Oyma işlemini bitirdikten sonra ayvaları iyice yıkayalım. Daha sonra ayvaları tencereye alalım.

katkisiz-ayva-tatlisi-nasil-yapilir

Malzemeler:

4 Adet Ayva

3 Çay bardağı şeker

6 Çay Bardağı Su

Yapılışı:
Ayvaların kabukları soyulur, kabukları suyunun içine atarsanız suyun jel kıvamı almasını sağlarsınız. Ortadan kesilip orta kısımları temizlenir. Ayvaları tencereye yerleştirdikten sonra 3 çay bardağı şekeri ekleyip, 6 çay bardağı suyu ekleyip ocağa kaynaması için bekliyoruz. Kaynayan suyu 2 saat boyunca kısık ateşte kaynatmaya devam ediyoruz. 2 saat sonrasında hazır olan ayvalar bir borcama alınır, orta kısımlarına kaymak ve ya krema konularak etrafına dövülmüş ceviz serpilerek, jel kıvamındaki suyundan da bir miktar üzerine gezdirilir. Soğuk olarak servis edilir. Afiyet olsun.

katkisiz-ayva-tatlisi-nasil-yapilir

 

 


Umuyoruz ki Katkısız Ayva Tatlısı Nasıl Yapılır Tarifini Beğenmişsinizdir.


Facebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla


İnstagram Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa da 71 adet sorgu var. 0,509 saniyede yuklendi.