Sitemizde 48 Kategoriye 28990 Tarif Eklenmiştir, 87574 adet yorum bulunmaktadır.

Muzun Yararları- Muz Püresi Resimli

Meyveler bebek beslenmesinin olmazsa olmazıdır, birçok anne ek gıdaya başlarken meyveleri ilk olarak verir. Meyveleri mevsiminde tüketmek ve taze olarak hazırlayıp bebeğe yedirmek en iyisidir.

Bu tarif muz ve elma ile hazırlanan basit bir bebek püresi. Muz, besin değerleri yüksek olan bir meyvedir. Özellikle çok iyi bir potasyum kaynağıdır. Bunun dışında içinde B6 vitamini ve folik asit (B9 vitamini) bol miktarda bulunur.  Çok zengin bir besin olan muzda B1, B2, C, D, E vitaminleri ile magnezyum, bakır, demir ve fosfor mineralleri de vardır.

Muzun yararları nelerdir?

Muzun özellikle mideye çok faydası vardır ve mideyi güçlendirir. Kabızlığı giderir (oysa ki ben tam tersi sanıyordum). Böbrek iltihabı ve bağırsak hastalıklarında da yararlıdır. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kas ve kemik gelişimini destekleyen muz stresi azaltarak rahatlamayı sağlar.

Ben muz alırken hemen kullanmıyacaksam biraz sert ve yeşilimsi olanları tercih ediyorum zaten onlar evde olgunlaşıyorlar. Eğer hemen kullanacaksanız olgun muzları tercih edin.  Olgun muzun ucu esmer, rengi koyu sarıya yakındır ve hafif yumuşak olur. Bazı muzlar  gazla sarartılarak güzel görünmesi sağlanıyor bunlardan uzak durmaya çalışın. Sanırım küçük yerli muzları seçmek en iyisi. Kendiliğinden olgunlaşmamış muz mide asidini artırır ve kabızlığa neden olurmuş.

Muz-Elma Püresi

 

Tarif: Püreler

Servis: 1 Kişilik

Malzemeler

  • Çeyrek elma dilimi
  • Çeyrek muz
  • 1 tatlı kaşığı portakal suyu

Tarif

  1. Meyvelerinizi soyun.
  2. Elmayı 7-8 dakka buharda ya da az suda pişirerek yumuşatın.
  3. Bütün malzemeyi karıştırıp bebeğinize hemen yedirin.

3.2.1230

 

 

 

Facebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir