Sitemizde 48 Kategoriye 28990 Tarif Eklenmiştir, 87574 adet yorum bulunmaktadır.

Peynirli Tavuk Püresi

Sitede tavuk kullanılarak  yapılmış olan çok fazla bebek çorbaları Resimli yok. Bunun en önemli nedeni piyasada satılan tavukların bizim eve girmiyor oluşları. Tavuklar hakkında uzun zaman önce ne kadar zararlı oldukları hakkında bazı uzmanlar konuşmaya başlamıştı ancak bunlar sadece birkaç kişiydiler ve söyledikleri varsayım olarak kabul edildi. Oysa ki günümüzde piyasada satılan tavukların antibiyotik yüklü olduğu birçoğunun tümörler yüzünden hastalandığı biliniyor.

Bu durumda ne yapılabilir hele de bebeğiniz söz konusu ise. Ulaşabiliyorsanız organik tavuk almaya çalışın, Migroslarda ya da organik pazarlarda  organik tavuğa ulaşmak mümkün. Mudurnu markası da bebeğe özel üretilmiş tavuk satmakta onu da tercih edebilirsiniz. Küçük bir yerde yaşıyorsanız semt pazarlarındaki köylülere sorun. Olmadı bence yememek yemekten daha faydalıdır.

Bu kadar tavuk karşıtı bir yazının altına tavukla hazırlanan bir bebek yemeği Resimli koymak biraz tuhaf olsa da iyi bir tavuk ile yapmaya değer basit bir tavuklu bebek püresi tarif vermek istiyorum.

 

Tavuk Püresi Resimli

 

Hazırlama Süresi

 

Tarif: Püreler

Servis: 2

Malzemeler

  • 50 gram haşlanıp didiklenmiş tavuketi
  • 1 çorba kaşığı lor peyniri
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 çorba kaşığı elma ya da portakal suyu

Tarif

  1. Bütün malzemeleri iyice ezerek karıştırın. Püreniz hazır.

3.2.1230

 

Facebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir